Rzecznik Praw Studenta

Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

Rzecznik Praw Studenta oraz Rzecznik Równości to pracownicy uczelni dbający o dobro studentów oraz pracowników. Interweniują za zgodą osoby zgłaszającej problem.

Prawa na AGH

Agnieszka Zatyka-Szlachcic
Rzecznik Praw Studenta

Prawniczka, absolwentka WPiA UJ, mediatorka. Od 2021 r. członkini Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i równości (ASBiR), a od 2022 r. – European Network of Ombuds in Higher Education (ENOHE). Miłośniczka kina i literatury non-fiction oraz odpoczynku na łonie natury.

azsz@agh.edu.pl
Małgorzata Sajdak
Asystentka Rzecznika

Studentka IV roku Inżynierii i Zarządzania Procesami Przemysłowymi na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami. Od 2021 członek Komisji ds. Dydaktyki URSS AGH. Swój czas wolny spędza grając w koszykówkę lub biegając. Chętnie ogląda seriale, głównie te dramatyczne.

malgorzata.sajdak@samorzad.agh.edu.pl
Dawid Słomnicki
Asystent Rzecznika

Student IV roku Informatyki i Systemów Inteligentnych na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej. Od roku 2021 członek Komisji ds. Dydaktyki i Jakości Kształcenia URSS. Miłośnik dobrego kodu i regulaminu.

dawid.slomnicki@samorzad.agh.edu.pl
Magdalena Rybarczyk
Promocja Rzecznika

Studentka IV roku Inżynierii i Zarządzania Procesami Przemysłowymi na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami. Od 2021 roku Pełnomocnik Zarządu WRSS WILiGZ AGH, a od 2022 członek Komisji ds. Dydaktyki URSS AGH. W zespole RPS odpowiada za promocję. Chętnie podejmuje się nowych wyzwań i odkrywa to, co nieznane.

magdalena.rybarczyk@samorzad.agh.edu.pl

Od 2016 do 2021 roku funkcję RPS AGH pełniła prof. dr hab. inż. Manuela Reben .

Asystentami RPS AGH byli studenci:

• Marzena Stupkiewicz
  • Mikołaj Gralczyk
  • Iwona Mika
  • Konrad Marszałek
  • Dorota Pachuta
  • Kamil Wróbel
  • Joanna Brezdeń
  • Maciej Augustyński
  • Wiktoria Placek

Równość na AGH

Na AGH działa Rzecznik Równości — Artur Lesner ukończył aplikację radcowską, jest pracownikiem Biura Rektora. Więcej na: https://rownosc.agh.edu.pl