Rzecznik Praw Studenta

Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

Rzecznik Praw Studenta oraz Rzecznik Równości to pracownicy uczelni dbający o dobro studentów oraz pracowników. Interweniują za zgodą osoby zgłaszającej problem.

Prawa na AGH

Agnieszka Zatyka-Szlachcic
Agnieszka Zatyka-Szlachcic
Rzecznik Praw Studenta

Prawniczka, absolwentka WPiA UJ, mediatorka. Od 2021 r. członkini Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i równości (ASBiR), a od 2022 r. – European Network of Ombuds in Higher Education (ENOHE). Miłośniczka kina i literatury non-fiction oraz odpoczynku na łonie natury.

azsz@agh.edu.pl
Małgorzata Sajdak
Małgorzata Sajdak
Asystentka Rzecznika

Studentka III roku Inżynierii i Zarządzania Procesami Przemysłowymi na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami. Od 2021 członek Komisji ds. Dydaktyki URSS AGH. Swój czas wolny spędza grając w koszykówkę lub biegając. Chętnie ogląda seriale, głównie te dramatyczne.

malgorzata.sajdak@samorzad.agh.edu.pl
Dawid Słomnicki
Dawid Słomnicki
Asystent Rzecznika

Student III roku Informatyki i Systemów Inteligentnych na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej. Od roku 2021 członek Komisji ds. Dydaktyki i Jakości Kształcenia URSS. Miłośnik dobrego kodu i regulaminu.

dawid.slomnicki@samorzad.agh.edu.pl
Wiktoria Placek
Wiktoria Placek
Promocja Rzecznika

Studentka IV roku Technologii Chemicznej na Wydziale Energetyki i Paliw. Od 2021 członek Komisji ds. Promocji URSS AGH. W zespole RPS odpowiada za promocję. W wolnym czasie jeździ na rolkach i działa w straży pożarnej.

wiktoria.placek@samorzad.agh.edu.pl

Od 2016 do 2021 roku funkcję RPS AGH pełniła prof. dr hab. inż. Manuela Reben.

Asystentami RPS AGH byli studenci:

  • Marzena Stupkiewicz
  • Mikołaj Gralczyk
  • Iwona Mika
  • Konrad Marszałek
  • Dorota Pachuta
  • Kamil Wróbel
  • Joanna Brezdeń
  • Maciej Augustyński

Równość na AGH

Rzecznik Równości

Artur Lesner – Prawnik, pracownik Biura Rektora. Od 2022 roku członek Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i równości (ASBiR), członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie jako aplikant radcowski. Lubi muzykę, w tym wykonywanie muzyki klasycznej, spędzanie czasu w kinach i teatrach oraz podróże po Włoszech.

Pełnomocniczka ds. Równości URSS AGH

Aleksandra Zalewska – Studentka IV roku Inżynierii Materiałowej na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. Od 2019 członkini Komisji ds. Logistyki Projektu, a od 2022 również Komisji Rewizyjnej URSS AGH. W wolnym czasie dzierga na szydełku, rysuje oraz czyta. Interesuje się ogólnie pojętą popkulturą oraz sztuką.